HER Docs Film Festival x Your KAYA | Your KAYA
Sklep
  • Nowości
  • Higiena intymna
  • Pielęgnacja
  • Miłe rzeczy
  • Zestawy
BlogFAQPraca
Zatrudniamy!

Wybierz inny kraj

Sklep
  • Nowości
  • Higiena intymna
  • Pielęgnacja
  • Miłe rzeczy
  • Zestawy
BlogFAQPraca
Zatrudniamy!

Wybierz inny kraj

HER Docs Film Festival x Your KAYA

Już 6 marca w warszawskiej Kinotece rozpocznie się pierwsza edycja HER Docs Film Festival. To pierwszy taki festiwal w Polsce prezentujący dokumentalne filmy reżyserek. Jako Your KAYA poczuliśmy się zobowiązani go wesprzeć!

3 minczytania

yourKAYA-38

Ilustracja: Jarek Danilenko

„Ciało? Czy ktoś powiedział ciało? Zajmiemy się tym ciałymi sobą!”. Mniej więcej tak wyglądała nasza reakcja na wieść o tym, że Your KAYA zostanie matroną sekcji tematycznej Body na HER Docs Film Festival 2020. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Już 6 marca w warszawskiej Kinotece rozpocznie się pierwsza edycja HER Docs Film Festival. To pierwszy taki festiwal w Polsce. Jego celem jest zapoznanie publiczności z bogatą i różnorodną twórczością kobiet, które odgrywają dużą, coraz większą rolę w branży dokumentalnej i nie tylko. Podczas pokazów festiwalowych zostanie zaprezentowanych ponad 60 filmów dokumentalnych, animacji i prac wideo stworzonych przez kobiety i dla kobiet. W programie znajdzie się również kilkanaście wydarzeń towarzyszących, które będą sprzyjać wymianie myśli i doświadczeń oraz zachęcać do wzięcia udziału w obywatelskiej dyskusji na temat równości.

Program festiwalu HER Docs podzielony jest na sekcje tematyczne takie jak: Sztuka, HERstorie, Lepsze jutro?, Seks, Przeboje festiwali, Nowe twarze i… Ciało. Jak wiadomo, ciało jest nam wyjątkowo bliskie, dlatego to my zachęcamy Cię do obejrzenia kilkunastu krótkometrażowych animacji i filmów dokumentalnych oraz pełnometrażowego filmu dokumentalnego, które znalazły się w poświęconej mu sekcji. Wybraliśmy je starannie po to, by w pełni obrazowały złożoność i piękno kobiecej tożsamości, seksualności oraz kobiecego ciała. Oto lista!

Nie masz dystansu, reż. Karina Paciorkowska (Polska, 2018)

Ręcznie rysowana animacja, która w gorzki sposób opowiada o tym, jak osoby publiczne, media i reklama przedstawiają rolę kobiety we współczesnym świecie.

Las del diente, reż. Ana Pérez López (Hiszpania/USA, 2018)

Dziecko czy kariera? Po co w ogóle wybierać, skoro to tak męczące? Odpowiedzi możesz szukać w tej 6-minutowej, animowanej opowieści.

Le clitoris, reż. Lori Malépart-Traversy (Kanada, 2016)

Zabawna, edukacyjna animacja przedstawiająca nieznaną historię najbardziej fascynującego organu w kobiecym ciele – łechtaczki.

Norma, reż. Agata Mianowska (Polska, 2017)

Krótka historia o samoakceptacji i próbach sprostania współczesnym kanonom piękna.

Egg, reż. Martina Scarpelli (Francja, 2018)

Autorka animacji zestawia przyjemność płynącą z jedzenia z… przyjemnością seksualną. Posmakujesz?

Ciało obce, reż. Marta Magnuska (Polska, 2016)

7-minutowa opowieść o poczuciu jedności z własnym ciałem i kilku krokach do samoakceptacji.

Cipka, reż. Renata Gąsiorowska (Polska, 2016)

Streścimy to tak: wolny wieczór, puste mieszkanie i tylko ona i jej przyjemność. Chyba że…

Mięso, reż. Camila Kater (Brazylia/Hiszpania, 2019)

5 kobiet, 5 różnych spojrzeń na kobiecość, 5 odmiennych technik animacji. Która stanie Ci się najbliższa?

Wymienione 8 krótkich animacji możecie zobaczyć podczas jednego seansu 8 marca o 15:00. Oprócz nich w ramach sekcji Ciało obejrzeć można jeszcze 3 filmy.

JUCK, reż. Olivia Kastebring, Julia Gumpert, Ulrika Bandeira (Szwecja, 2018)

Krótkometrażowy dokument opowiada o grupie dziewczyn, które wyraża swoją kobiecość poprzez taniec.

(M)other, reż. Antonia Hungerland (Niemcy, 2018)

Pełnometrażowy film dokumentalny, który rozprawia się ze stereotypem „prawdziwej matki” i podaje pod wątpliwość istnienie enigmatycznego instynktu macierzyńskiego. Po seansie zapraszamy na dyskusję!

Seahorse, reż. Jeanie Finlay (Wielka Brytania, 2019)

Wyjątkowa opowieść o rzadko poruszanym temacie transpłciowych mężczyzn doświadczających porodu. Młody angielski dziennikarz decyduje się urodzić dziecko i wraz z reżyserką niczym w dzienniku dokumentuje nietypowy proces stawania się ojcem.

Jak widzisz, jest z czego wybierać, a to zaledwie wycinek programu HER Docs Film Festival. Pamiętaj: 6–10 marca, Kinoteka. Weź pod rękę mamę, siostrę, babcię, przyjaciółkę lub po prostu ulubioną torebkę – i spotkajmy się na seansie, by razem świętować Dzień Kobiet!

Tekst: Klaudia Żark, Ilustracja: Jarek Danilenko

Newsletter

Zacznijmy dobrze naszą znajomość – zapisz się na nasz newsletter, a dostaniesz w prezencie zniżkę 5 zł na pierwsze i 10 zł na drugie zamówienie cykliczne o wartości powyżej 40 zł!