#lesswaste na Instagramie | Your KAYA
Sklep
  • Nowości
  • Higiena intymna
  • Pielęgnacja
  • Miłe rzeczy
  • Zestawy
BlogFAQPraca
Zatrudniamy!

Wybierz inny kraj

Sklep
  • Nowości
  • Higiena intymna
  • Pielęgnacja
  • Miłe rzeczy
  • Zestawy
BlogFAQPraca
Zatrudniamy!

Wybierz inny kraj

#lesswaste na Instagramie

Temat #lesswaste jest nam szczególnie bliski, dlatego z uwagą śledzimy instagramowe konta kobiet, które żyją w duchu eko i zachęcają do tego innych, zwiększając u Polek i Polaków poczucie odpowiedzialności za naszą planetę.

3 minczytania

yourKAYA lesswaste

Ilustracja: Jarek Danilenko

Temat #lesswaste jest nam szczególnie bliski nie tylko w życiu prywatnym. Od początku istnienia naszej marki robimy co w naszej mocy, by nasze produkty były jak najbardziej ekologiczne. Dlatego z uwagą śledzimy instagramowe konta kobiet, które żyją w duchu eko i zachęcają do tego innych, zwiększając u Polek i Polaków poczucie odpowiedzialności za naszą planetę.

Z wykształcenia socjolożka, pracująca jako managerka w Wirtualnej Polsce. Prywatnie mama kilkuletniej Apolonii. Z jej Instagrama dowiedziecie się między innymi, co i gdzie kupować, żeby jeść rozważnie, czyli: zdrowo, sezonowo, wspierając lokalne biznesy i nie szkodząc przy tym środowisku. Paulina jest również wspaniałym przykładem na to, że o stan Ziemi może zadbać każdy z nas i że wcale nie wymaga to nadludzkiego wysiłku. Wystarczy na przykład, tak jak nasza bohaterka, zgarnąć z domu wielki słój i wypełnić go niedopałkami zaśmiecającymi pobliski park. Oprócz profilu na Instagramie prowadzi też bloga. Polecamy przeczytać jej artykuł „100 rzeczy, dzięki którym możesz być bardziej eko” – wiedza w pigułce!

Na Instagramie Kasia ogranicza się oczywiście do udzielania praktycznych porad dotyczących tego, jak nie marnować żywności, a także jak dawać nowe życie ubraniom i innym przedmiotom codziennego użytku. Oprócz tego, co widać na wielu jej zdjęciach, ogranicza wykorzystywanie plastiku oraz szkodliwych dla środowiska (w tym nas, ludzi!) środków czystości i kosmetyków. Zachowuje przy tym zdrowy rozsądek – zachęca do tego, by w kwestii zero waste nie być dla siebie zbyt surowym i stopniowo wprowadzać do życia tyle zmian, ile jesteśmy w stanie udźwignąć, również finansowo. Przecież w dzisiejszym świecie nie da się być eko w stu procentach! Resztę przeczytasz w książce Kasi „Życie zero waste”.

To instagramowe konto jest przedłużeniem bloga o takiej samej nazwie. Znajdziecie tam całą masę tipów dotyczących tego, jak ponownie wykorzystać pozornie „zużyte”, nieprzydatne rzeczy, a także do czego jeszcze – na przykład w kuchni – mogą posłużyć te, które zawsze mamy pod ręką. Co ciekawsze, autorka bloga, czyli Julia Wizowska, prowadzi warsztaty upcyklingu i rękodzieła. Brzmi dobrze, a wygląda jeszcze lepiej, bo tworzone makramy, dywany i hamaki prezentują się wspaniale! Naszym zdaniem działania Julii są dowodem na to, że połączenie przyjemnego z pożytecznym jest jak najbardziej możliwe.

Ryfka, czyli Joanna, nie jest typową panią od ekologii, a jednak jej działania przynoszą dla środowiska wiele dobrego. To jedyna znana nam blogerka modowa, która przykłada tak ogromną wagę do tego, gdzie, przez kogo i z czego są produkowane jej ubrania. Kupuje je w second handach lub od polskich projektantów, zwracając przy tym uwagę na skład materiałów. Nie jest niewolnicą trendów ani tego, co przysyłają jej „w prezencie” znane, sieciówkowe marki. Jak sama mówi, jej szafa jest dość mała, bo ubrania, których nie nosi, natychmiast odsprzedaje lub oddaje. To wyjątkowa postawa w świecie „szafiarek”, prawda? Mamy więc nadzieję, że jej obserwatorzy inspirują się nie tylko jej stylizacjami.

Tekst: Klaudia Żark, Ilustracja: Jarek Danilenko

Newsletter

Zacznijmy dobrze naszą znajomość – zapisz się na nasz newsletter, a dostaniesz w prezencie zniżkę 5 zł na pierwsze i 10 zł na drugie zamówienie cykliczne o wartości powyżej 40 zł!