„Podwinął rękawy koszuli, a mnie zmiękły kolana…” – czyli czym imponują mężczyźni?

Udostępnij

„Podwinął rękawy koszuli, a mnie zmiękły kolana…” – czyli czym imponują mężczyźni?

Wszystkim, którzy mają problemy z niską samooceną, polecam ten tekst. Na podstawie opinii wielu kobiet śmiem twierdzić, że nigdy nie wiadomo, co okaże się Twoją supermocą. Co ciekawe – może być nią absolutnie wszystko.

Paulina Pomaska

Opublikowano: 30.09.2021 3 minczytania

ilustracja co nas kreci

Ilustracja: Zuzanna Warszczyńska

  • Inspiracja
  • Osoba poszukiwana. Poszukiwana do związku!
  • Pobawmy się w analizę!
  • Uwodzenie level hard
  • Jaka jest Twoja supermoc?

Inspiracja

Jakiś czas temu trafiłam w sam środek bardzo interesującej dyskusji w kobiecym gronie. Mianowicie dyskutowano o nietypowych atrybutach mężczyzn, które są w stanie rozpalić żar w kobiecym sercu. Chwilowo na bok odsunięto kwestie najbardziej istotne, takie jak cechy charakteru, które – jak wiadomo – są zazwyczaj głównym kryterium w doborze partnera na stałe. Ale jakie są, zdaniem kobiet, dodatkowe atuty, które dają kilka ekstra gwiazdek w rankingu atrakcyjności? Psst. Polecamy Ci też inny artykuł o oczekiwaniach wobec mężczyzn.

Osoba poszukiwana. Poszukiwana do związku!

W pierwszej kolejności wymienione zostało wszystko, czego spodziewałam się już po przeczytaniu pytania: „Co Wam się podoba w mężczyznach? Nie pytam o wzrost czy rozbudowaną klatę, ale o wszystko, co nietypowe”. W komentarzach posypały się: tatuaże i piercing, zarost, mocno zarysowana szczęka oraz niski ton głosu. Meeh. Banały.

Pobawmy się w analizę!

Z czasem kobiety coraz bardziej oddalały się od wspomnianych banałów. Bardzo podobało mi się to, że do dyskusji co chwila dołączał ktoś nowy i rzucał kolejne hasło, które dawało mi do myślenia. Puściłam wodze fantazji i zaczęłam je analizować. 

Zaznaczam, że nie są to naukowe twierdzenia, a jedynie luźne skojarzenia!

Siwizna – nieświadomie (a może właśnie świadome?) postrzegana jako wyznacznik dojrzałości i życiowej mądrości. Ech, gdyby to było takie proste – gdyby z wiekiem przychodziła mądrość...

Pieprzyki w okolicy ust, diastema (przerwa między zębami), dołek w brodzie, a nawet wady wymowy – wspólnym mianownikiem jest tu właśnie okolica ust, czyli sfera oralna, znacząca dla niektórych osób. To trochę jak z czerwoną szminką u kobiet. Czarowanie ustami.

Żyły na rękach – mogą się kojarzyć z siłą lub z wysiłkiem fizycznym, a obydwie te cechy są ważne z biologicznego punktu widzenia jako gwarancja przetrwania. Kiedyś w rozmowie pewna znajoma pielęgniarka nazwała takie widoczne żyły „mokrym snem pielęgniarek”. Wychodzi na to, że nie tylko pielęgniarek...

Blizny – jako potencjalne ślady po ciężkich przeżyciach, a więc znowu: siła, umiejętność przetrwania. Ciśnie mi się na myśl powiedzenie „łobuz kocha najbardziej”, ale nie, nie napiszę go. Nie idźmy tym tropem!

Zadbane paznokcie – tu z kolei widziałabym to jako umiejętność zadbania o siebie, a więc być może też i o partnerkę czy rodzinę. To naciągana teoria, chociaż… Mężczyzna dbający o siebie raczej nie nosi dziurawych skarpet. I w ogóle mniej trzeba się martwić o jego garderobę. 

Zegarek – może być wyznacznikiem statusu, choć wiele kobiet tłumaczyło, że nie tyle chodzi o sam zegarek, bo założony do t-shirtu nie jest już „pociągający”, natomiast lekko wystający spod mankietu koszuli jest zdecydowanie hot. Zatem może to kombinacja statusu, ale też pewnego rodzaju skromności pociąga potencjalne partnerki?

Uwodzenie level hard

Są również cechy, które zupełnie mnie zaskoczyły. Należy do nich na przykład sposób trzymania drążka do zmiany biegów w samochodzie. Hmm. Czyli aby się komuś spodobać, nie będąc zupełnie w jego typie, wystarczy odpowiednio zmieniać biegi (czy tylko dla mnie brzmi to jak doskonała metafora?). Do tej kategorii zaliczyłabym też bransoletki na nadgarstku. Ciekawy jest, swoją drogą, motyw nadgarstka. Czyżby trzymanie drążka od zmiany biegów z zegarkiem i bransoletkami na ręku, miałoby być przepisem na sukces, jeśli chodzi o uwodzenie?

Inną zaskakującą pożądaną cechą są uwydatnione bruzdy nosowo-wargowe. Szybko, powiedzmy to wszystkim osobom, które wklepują drogie sera w twarz, by się choć trochę wygładzić!

Jaka jest Twoja supermoc?

Jak już wspomniałam, inspiracją do tego tekstu była rozmowa kobiet o mężczyznach. Cały czas zastanawiam się, jak wyglądałaby lista mężczyzn w odniesieniu do pożądanych atrybutów kobiety (o kobiecie idealnej snuliśmy rozważania tu). Może byłyby to okulary, może związane włosy, odsłaniające kark, może kształt płytki paznokcia. A może rozstępy – naczelny kompleks wielu kobiet? 

Znam parę, w której mężczyzna zwraca się do swojej kobiety „tygrysie” i mało kto wie, że jest to związane z licznymi rozstępami w kształcie pasów na ciele kobiety. Tych, którym zapaliła się czerwona lampka, uspokajam: nie jest to body shaming. To określenie jest na maksa pieszczotliwe i czułe. Jak myślicie, czy ona ma opory przed założeniem dwuczęściowego stroju kąpielowego? Nie. Bo sama te paski również lubi i w pełni akceptuje. Bez nich nie byłaby tygrysem!

Podobne

Regularna porcja wiedzy prosto do Twojej skrzynki

Co tydzień dzielimy się z Tobą specjalnie wybranymi artykułami, które piszemy we współpracy z ekspertami medycyny i psychologii. Co Ty na to?

Regularna porcja wiedzy prosto do Twojej skrzynki

Co tydzień dzielimy się z Tobą specjalnie wybranymi artykułami, które piszemy we współpracy z ekspertami medycyny i psychologii. Co Ty na to?

Autor_ka

Paulina Pomaska

Psycholożka, redaktorka tekstów w serwisie You KNOW, autorka książki „Witaj w klubie”.

Zobacz inne artykuły

Seksualność

Czy będąc dziewicą możesz stosować tampony?

Dziewica i tampon. Dream team z prawdziwego zdarzenia, a może totalnie niekompatybilny związek? Na szczęście zawędrowałaś_eś w dobre miejsce – tu pogadamy o dziewictwie, hymenie i o tym, czy tampon może go naruszyć.

Marcelina Wójcik