Wielkie odliczanie

Udostępnij

Wielkie odliczanie

HU-HU-HA, HU-HU-RRA, JUŻ ZARAZ GRUDZIEŃ! A jak grudzień, to WIELKIE ODLICZANIE. My też w to wchodzimy! Ale - znacie nas - nie będziemy zachęcać do przetapiania sztabek złota w niezliczone ilości niespodzianek na każdy dzień miesiąca. Zaproponujemy Wam inne odliczanie. Spróbujmy zakończyć ten nieco trudny rok (szczyt eufemizmu!) czymś bardzo pozytywnym.

Paulina Pomaska

Opublikowano: 22.12.2020 3 minczytania

ilustracja - sposoby na spędzenie zimowego czasu

Ilustracja: Jarek Danilenko

  Gwoli ścisłości - nie ma znaczenia czy robisz te wszystkie rzeczy z kimś ważnym i bliskim, czy w pojedynkę. To jak z rękoma i rękami - obydwie formy są poprawne :) Najważniejsze, by mieć z tego radochę.

  Do dzieła!

  1. Powiedz komuś coś miłego. Tak po prostu. Nie musi być to górnolotne i wyszukane, może być najzwyklejsze w świecie "miłego dnia" w stronę pani z kiosku.

  2. Znajdź przepis na idealną zimową herbatę, kawę, kakao czy drinka i przygotuj sobie to do ulubionej książki czy serialu.

  3. Zbadaj piersi manualnie, a następnie zaplanuj USG.

  4. Rzutem na taśmę - zaplanuj cytologię! Brawo, jeśli masz wszystko pod kontrolą! W takim razie należy Ci się coś dobrego. Może krówka? :P

  5. Namaluj coś farbami. Możesz użyć pędzli albo własnego ciała. Zaszalej!

  6. Napisz prawdziwy list. Tradycyjny. Do Mikołaja, do mamy czy do kogoś wymyślonego. Możesz też skorzystać z aplikacji (na przykład Slowly) i znaleźć osobę na świecie, która otrzyma Twój list.

  7. Spróbuj czegoś nowego. Odkryj nowy podcast lub skuś się na lekcję jogi. A może wreszcie odważysz się zrobić bezę?

  8. Wesprzyj szczytny cel (co najmniej!) symboliczną złotówką.

  9. Zrób sobie najmilszą na świecie kąpiel. Świece, duża piana, kieliszek wina, ulubiona muzyka lub wręcz przeciwnie - błoga cisza. Zrób peeling - pozbądź się starego naskórka i czekaj na nowe, lepsze. :)

  10. Zadzwoń do kogoś bliskiego. Tak po prostu!

  11. Włącz płytę, której słuchałaś w jakimś ważnym dla siebie okresie. Nie, nie mam na myśli Leony Lewis, która była hitem Twojego złamanego serca. Chodzi wyłącznie o miłe wspomnienia!

  12. Spotkaj się z kimś ważnym dla Ciebie. Z kimś, przy kim czujesz się dobrze, kto poprawia Ci humor lub daje Ci energię do działania. Wampirom energetycznym mówimy stanowcze nie!

  13. Wydrukuj sobie kolorowankę dla dorosłych. Możesz specjalnie na tę okazję odgrzebać kredki bambino. Tak, tak, możesz je też powąchać. Ale tylko raz! :P

  14. Idź na spacer i głęboko oddychaj. Jeśli nie możesz wyjść z domu, połóż się z zamkniętymi oczami i zwizualizuj sobie całą trasę, pilnując oddechu.

  15. Czas na SPA dla dłoni! Zrób sobie manicure, peeling lub nałóż krem i wymasuj dłonie. Na koniec zbij piątkę sama ze sobą.

  16. Zrób maseczkę na twarzy. Nie zapomnij o ogórku na oczy. Jeśli nie masz świeżego, mogą być korniszony. ŻART - dodam tak na wszelki wypadek.

  17. Zapal sobie świeczkę i popatrz w płomień. Jeśli masz ochotę, spróbuj tańczyć tak jak on. Może przyda Ci się do tego nowa świeca od Your KAYA?

  18. Zrób sobie wycieczkę w przeszłość, sięgając do albumu ze zdjęciami, tradycyjnego lub w telefonie.

  19. Wymocz sobie stopy. Złota rada: zrób to na sam koniec dnia - to baaardzo rozleniwia! Lepiej żebyś nie musiała po tym iść na spacer z psem...

  20. Zrób sobie zdjęcie. W makijażu lub bez. W ubraniu lub bez. Samej twarzy lub całej sylwetki. Może to zdjęcie z datą 20.12.2020 zapoczątkuje nową tradycję?

  21. Przejrzyj szafę w poszukiwaniu rzeczy, z których już nie korzystasz, a być może przydadzą się potrzebującym. Jeśli Twoja szafa jest minimalistyczna, może chociaż jakiś stary ręcznik dla psiaków ze schroniska? :)

  22. Zaoferuj pomoc drugiej osobie. Może zrobisz dziadkom zakupy lub wyprowadzisz psa sąsiadki? A może popilnujesz dziecka siostry, żeby mogła trochę ogarnąć dom na święta? Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, Twoja pomoc będzie na wagę złota.

  23. Narysuj siebie lub napisz swoje imię i wypisz rzeczy, za które siebie lubisz. Swoje dzieło przyczep w widocznym miejscu (lub przynajmniej łatwo dostępnym dla Ciebie, np. szafka nocna).

  24. Przeczytaj jeszcze raz listę swoich zalet. Następnie zrób coś dobrego dla siebie. Ubierz się w coś ekstra. Kup sobie coś miłego. A może sesja samomiłości? C'mon. Jest 24 grudnia, a Ty jesteś jedną z nas. Jesteś super! <3

  Podobne

  Regularna porcja wiedzy prosto do Twojej skrzynki

  Co tydzień dzielimy się z Tobą specjalnie wybranymi artykułami, które piszemy we współpracy z ekspertami medycyny i psychologii. Co Ty na to?

  Regularna porcja wiedzy prosto do Twojej skrzynki

  Co tydzień dzielimy się z Tobą specjalnie wybranymi artykułami, które piszemy we współpracy z ekspertami medycyny i psychologii. Co Ty na to?

  Autor_ka

  Paulina Pomaska

  Psycholożka, redaktorka tekstów w serwisie You KNOW, autorka książki „Witaj w klubie”.

  Zobacz inne artykuły

  Well-being

  Alarm! Czerwone krostki po goleniu miejsc intymnych

  Konstelacje czerwonych kropek po goleniu to nic przyjemnego, wiadomo. Bolą, pieką, swędzą, a Ty przeklinasz moment w którym sięgnęłaś_ąłeś po maszynkę. Pytasz: „gdzie popełniłam_em błąd?!”. Tak się składa, że wiemy! ;)

  Dominika Olchowik