Jak wybrać najlepsze podpaski
i nie zwariować

Bolesne podrażnienia, odparzenia, wysypka i otarcia – znasz to? A czy wiesz, że mogą być powodowane przez... podpaski?

W popularnych produktach menstruacyjnych można znaleźć toksyczne substancje
, które przyprawiają o dreszcze – chlor, dioksyny, glifosat czy poliester.

Dobra wiadomość jest taka, że możesz ich uniknąć. Zobacz, co zrobić, aby uchronić swoje ciało przed chemiczną katastrofą.

Ciii, może nikt nie zauważy…

Producenci podpasek nie mają obowiązku ujawniania składu konsumentom. Co to oznacza? Mniej więcej tyle, że kupując zwykłe podpaski, decydujesz się często na przysłowiowego „kota w worku” – który może wyrządzić Twojemu ciału ogromną krzywdę. Wśród skutków ubocznych toksycznych substancji znajdują się m.in. nieprzyjemne podrażnienia, odparzenia, wysypka i otarcia.

Nierzadko podpaski mogą być także źle wyprofilowane i niewystarczająco chłonne, mogą nie leżeć dobrze w majtkach czy nawet odklejać się – co powoduje dyskomfort i naraża Twoje ciało na dodatkowe problemy zdrowotne.

I choć jeszcze do niedawna wybór produktów menstruacyjnych był mocno ograniczony, sytuacja na rynku się zmienia. Masz wybór!

Zobacz zdrowsze podpaski

Możesz wybierać zdrowie(j)

Wiesz już, czego wproduktach menstruacyjnych zdecydowanie nie chcesz. Ale po czym poznać i jak wybrać najlepsze podpaski? Na co zwrócić uwagę?

Na start weź pod uwagę:

Materiał, z jakiego się składają – upewnij się, że podpaski nie składają się ze sztucznego tworzywa, a z organicznej bawełny – 94% upraw w Stanach Zjednoczonych to bawełna zmodyfikowana genetycznie. Dlaczego to takie ważne? Organiczna bawełna zapewnia odpowiednią chłonność i miękkość, a więc chroni Cię przed niepotrzebnymi odparzeniami i otarciami.


Biodegradowalność
 – firmy coraz częściej decydują się na produkcję środków dobrych dla środowiska. Jeśli losy Ziemi są dla Ciebie ważne, upewnij się, czy i w jakim stopniu wybrany produkt jest biodegradowalny – dla spokojnej głowy i lepszej przyszłości.

Podpaski na dzień i na noc od Your KAYA

To, jakie podpaski wybierzesz, ma ogromny wpływ na Twoje zdrowie i samopoczucie. A jeśli dbanie ozdrowe ciało i Ziemię idą w Twoim życiu wparze, zdecyduj się na ekologiczne rozwiązanie, które pozwoli Ci zatroszczyć się o obie te kwestie jednocześnie.

Wyłącznie organiczna bawełna – tampony Your KAYA składają się w całości z organicznej, przetestowanej bawełny, która posiada odpowiednią miękkość i dba o Twój komfort oraz bezpieczeństwo okolic intymnych

Podpaski Your KAYA nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych, a dodatkowo:


Są wyjątkowo miękkie i chłonne, co sprawia, że zapewniają nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo – zero obaw o niespodziewany przeciek w trakcie noszenia


Składają się w 100% z bawełny organicznej – bez chloru, dioksyn i innych toksycznych substancji szybko zapomnisz o podrażnieniach


Pakowane są w biodegradowalne owijki z Mater-bi, czyli materiału powstającego ze skrobi kukurydzianej i rozkładają się znacznie szybciej niż tańsze, popularne sklepowe opcje


Nie są bielone chlorem
, który może powodować nieprzyjemne podrażnienia – ich biały kolor jest efektem ubocznym dezynfekcji materiału wodą utlenioną, całkowicie bezpiecznej dla Twojego ciała

Chcę je wypróbować
Sprawdź je:
 • Podpaski nowej generacji

  Podpaski nowej generacji

  100% bawełny organicznej, w wersji na dzień lub na noc

  OD 16,14 ZŁ
  OD 16,14 ZŁ

  Bestseller

 • Zestaw: 2x podpaski na dzień, 1x na noc, wkładki, tampony, płyn

  Zestaw: 2x podpaski na dzień, 1x na noc, wkładki, tampony, płyn

  Bio bawełna, kompostowalne owijki, 0% chloru

  OD 119,85 ZŁ
  OD 119,85 ZŁ
 • Zestaw: 4x podpaski na dzień, 2x na noc, wkładki, płyn

  Zestaw: 4x podpaski na dzień, 2x na noc, wkładki, płyn

  100% bawełny organicznej bez chloru, supermiękkość bez przecieków

  OD 151,30 ZŁ
  OD 151,30 ZŁ

Świetną opcją jest zamówienie podpasek w subskrypcji, czyli zawsze taniej, z darmową dostawą (od 60 zł) i regularną wysyłką co 1/2/3 miesiące.

Wolisz zakupy w sklepie stacjonarnym? Podpaski Your KAYA możesz dostać również w drogeriach Rossmann w całej Polsce.