5 kroków w goleniu okolic intymnych, dzięki którym unikniesz podrażnień!

Na podstawie tekstów medycznych przygotowaliśmy dla Ciebie krótką instrukcję golenia miejsc intymnych, dzięki którym skóra wokół Twojej cipki będzie gładka, odżywiona i ukojona.

Gładka skóra

Jak się golić bez podrażnień.

1. Przygotuj skórę na kontakt z maszynką


Żeby włosy były bardziej podatne na ruchy maszynki, złuszcz martwy naskórek i podnieś włoski – weź kąpiel w ciepłej wodzie, lub prysznic (to pomoże zmiękczyć owłosienie i otworzyć pory), i użyj delikatnego peelingu z pH dostosowanym do okolic intymnych (4,3–4,5).


2. Zapewnij ostrzu dobry poślizg


Nałóż krem do golenia
z aloesem, gliceryną, masłem shea czy alantoiną – składnikami łagodzącymi. Przepłukuj ostrze po każdym pociągnięciu maszynki, nie gól się pod włos i nie dociskaj maszynki do ciała.


3. Domknij pory, osusz ciało


By domknąć pory po zakończeniu golenia, weź chłodniejszy prysznic od pasa w dół – to zminimalizuje ryzyko podrażnień. Następnie sięgnij po miękki ręcznik i osusz okolice intymne: „wklepuj” go delikatnie w ciało, zbierając wodę.


4. Osłoń skórę na czas regeneracji jej bariery ochronnej


Najskuteczniejszy będzie tu olejek zawierający oleje z kwasami tłuszczowymi (np. konopny), substancje nawilżające (np. aloes), okluzyjne (np. olej jojoba) i przeciwzapalne (np. ekstrakt z nagietka).


5. Daj skórze złapać oddech


Po goleniu i nałożeniu olejku załóż przewiewną i / lub luźną bieliznę, najlepiej w 100% bawełnianą. Brak syntetycznych domieszek zapewni ciału cyrkulację powietrza i miękkość.

Pogromca krostek już tu jest

Naturalny zestaw do golenia, pożegnaj podrażnienia

- peeling do okolic intymnych

- krem do golenia

- olejek intymny


Zestaw kompleksowo zapobiegnie zaczerwienieniom, krostkom i wrastającym włoskom.
Możesz kupić te produkty aż 49 zł taniej w zestawie!* Wybierz subskrypcję i użyj kodu SMOOTH10 🪒


*taniej o 49 zł w stosunku do regularnej ceny produktów poza zestawem i przy zakupie jednorazowym

Zobacz zestaw
One już wybrały

Wypróbuj produkty wybierane przez tysiące kobiet

Już po pierwszym użyciu zobaczyłam spora poprawę a pielęgnacja wykończona olejkiem intymnym to był strzał w 10. Zarówno po goleniu i peelingu skóra jest ukojona, nie ma podrażnień ani żadnego swędzenia. ❤️❤️❤️❤️💪” – Klaudia

„Jestem zachwycona! Naprawdę! Zawsze miałam problem przy goleniu miejsc intymnych. Multum ranek, wrośniętych włosków przez co wszystko piekło i swędziało. A teraz? (...) Gładko bez żadnych podrażnień” – Justyna

„Your KAYA, właśnie uratowaliście mi życie! Zamówiłam peeling i krem do golenia, w połączeniu z Waszym olejkiem intymnym to totalne niebo! Po pierwszym użyciu wiem, że nie zrezygnuje z tego trio nigdy, w końcu bez podrażnień (...)!” – Katarzyna

WYPRÓBUJ JE I TY

Przetestuj śmiało!

Postaw na produkty, które w bezpieczny i ekologiczny sposób zaopiekują się Twoją skórą i zapewnią pełen komfort podczas usuwania włosków.

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie

Z nimi wszystko pójdzie gładko

Dobre produkty = dobrze zaopiekowana skóra

Your KAYA to polska marka powstała z miłości do ciała i Ziemi. Nasze wegańskie kosmetyki i organiczne produkty okresowe spełniają marzenia o kompleksowej trosce o wrażliwą skórę. Jesteśmy hitem na polskim rynku kosmetyków – potwierdzają to m.in. Glamour oraz Elle.